mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

MİLLİ İLAÇ VE YERLİ AŞI ÇALIŞTAYINDA HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER ELE ALINDIKayseri’de düzenlenen ‘Milli İlaç ve Yerli Aşı Çalıştayı’nda üniversite-sanayi işbirliğiyle hayata geçirilecek projeler ele alındı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, çalıştayda yaptığı konuşmada, “Sağlık Bakanlığı olarak ilaçla yerelleşme projemiz kapsamında toplamda 6 milyar TL’lik ürünün Türkiye’de üretilmesini planlıyoruz. Bu bağlamda yaptığımız çalışmalarla yaklaşık 3.1 milyar TL’lik ürünü yerelleştirdik. 2016 yılında kutu bazında yüzde 75 olan imal ilaç oranını 2017 yılında yüzde 80'e çıkarttık. İlaçlar kadar stratejik öneme sahip olan aşıları şu an maalesef ülkemizde ithalat yoluyla temin ediyoruz. Bu aşılar döviz olarak satın alınmaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak bu konuya 1 milyar TL civarında harcama yapmaktayız. Gelmek istediğimiz nokta ülkemizde antijenden itibaren tüm basamaklarıyla aşı üretimini yapmaktır. Aşı üretim teknolojisini ülkemize transfer etmek istiyoruz. Aşı ihtiyacımız konusunda kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmek ve aynı zamanda çevre ülkelere ihracat yapmayı hedefliyoruz. Diğer aşı antijenlerinin üretilmesi için uygun koşullar, bilgi birikimi ve deneyim elde etmek ve bunu sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz." Sesi.

Kayseri’de düzenlenen ‘Milli İlaç ve Yerli Aşı Çalıştayı’na Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Vali Yardımcısı Nail Anlar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr.  Mustafa Çalış’ın yanı sıra çok sayıda hekim ve sektör temsilcisi katıldı.

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
uzmanmutemet@gmail.comFacebook'ta Paylaş