• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli SÜREKLİ İŞÇİ (4/D) HAYAT SİGORTASI GELİR VERGİSİNDEN NASIL DÜŞER?

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

zekiaydinli_70

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
AİLE,ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
KARAMAN/ERMENEK
Sürekl işçi (4/D) personeli kendisine uzun süreli hayat sigortası (4 yıllık) yaptırmış. 332,41TL prim ödemiş. Sigortayı yaptırdığı acente "poliçeyi mutemedine ver gelir vergisinden düşüm yapsın" demiş. Bu işlemi ilk defa duydum ve ilk defa uygulayacağım. Böyle bir işlem var mı varsa nasıl uygulanır bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
buraya bir gözatın

zekiaydinli_70

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
AİLE,ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
KARAMAN/ERMENEK
İncelediğim kadari ile şu sonuca ulaştım ama. İşçi poliçe için her yıl 07/10/2019 da 332,47 Tl ödeyecek. İşçiye bu ayki vergi matrahından 332,47 * %27 = 89,75 TL düşüm yaptım. Doğru mu?

SERPİLBAZ

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
SAĞLIK BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
,
İncelediğim kadari ile şu sonuca ulaştım ama. İşçi poliçe için her yıl 07/10/2019 da 332,47 Tl ödeyecek. İşçiye bu ayki vergi matrahından 332,47 * %27 = 89,75 TL düşüm yaptım. Doğru mu?
maaşı çkys denmi yapıyorsunuz ?ordan yapıyorsanız hesaplıyor kesinti tanımladıgınızda

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt