• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Sizden Gelenler Sağlık Personeli 4B Sözleşmeli Fiili Hizmet Zammı Hesaplama Programı ve E Bildirge

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Sağlık Personeli 4B Sözleşmeli Fiili Hizmet Zammı Hesaplama Programı Bordrosu ve E Bildirge Birlikte
Sağlık Personeli 4B Sözleşmeliler için 60 Gün Fiili Hizmet Zammı %1 fark oranı eklenerek hazırlanmıştır. (%1 değilse bilgilendirin lütfen)
Programa sadece fiili hizmet zammından faydalanacak personelin bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
1- Programda Puantaj kısmında personel bilgileri girilecek
2- Fiilen çalışılmayan günler (Hafta sonu ve resmi tatiller hariç, onlar otomatik düşüyor) "1" rakamı yazılarak girilecek,
3- Bordroda herhangi bir oynama yapılmayacak, çıktısı alınarak MYS'den ödeme emri kesilecek
4- Aylık bildirgeniz 13 ve 30 Nolu Belge FHZ farkı eklenerek XML formatında otomatik hazırlanmaktadır. (Bilgisayarda Belgelerim kısmına kaydediliyor)
Varsa eksik veya anlamadığınız kısımlarda buradan yardımcı olmaya çalışırım

PROGRAM GÜNCELLEME: 20/09/2018
1- Sağlık personellerinin unvan ve SGK kodları girildi
2- XML dosyasında 33 kod yerine 30 nolu kodun çıkması sağlandı

PROGRAM GÜNCELLEME: 24/09/2018
1- Sağlık Personelinin Nöbet Ücretinin Fiili Hizmet Zammına eklenmesi için Puantajda Ek Sütun açıldı.
Puantajda Nöbet Ücreti Sütununa ay içinde vermiş olduğunuz ücretin brüt tutarını manuel olarak gireceksiniz.
Başka hiçbir yere müdahale etmenize gerek yoktur.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
FHZ gün sayısı hesaplamasında azami 11 gün olmayacakmı
Abdil Bey elinizdeki yazı, Fiili hizmet zammının yürürlüğe girmiş olduğu 03-14 Ağustos arasında verilmesi gereken azami FHZ gün sayısını belirtmektedir.
Normal maaş dönemlerinde gün sayısında sınır 26 gündür (Sözleşmeli personel ve diğer işsizlik sigortasına tabi olmayan personeller için)

abdilkuru

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
ANKARA/ALTINDAĞ
Abdil Bey elinizdeki yazı, Fiili hizmet zammının yürürlüğe girmiş olduğu 03-14 Ağustos arasında verilmesi gereken azami FHZ gün sayısını belirtmektedir.
Normal maaş dönemlerinde gün sayısında sınır 26 gündür (Sözleşmeli personel ve diğer işsizlik sigortasına tabi olmayan personeller için)
tamam hocam teşekkür ederim.

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
Bordroda işveren %21,5 yazan yerde formülde %22 den hesaplanmış. sayfa korumalı olduğu için müdahele edilemiyor

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Bordroda işveren %21,5 yazan yerde formülde %22 den hesaplanmış. sayfa korumalı olduğu için müdahele edilemiyor
Ali Bey tekrar kontrol ettim, 0,215 olarak hesaplıyor. Herhangi bir sıkıntı görmedim. Şuan mobilden kontrol ettim, isterseniz sizde tekrar kontrol edin

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
bazı satırlar 0,215 alt satılar ise 0,22 olarak geçmiş ben elle düzelttim.

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
üstadım mys ödeme emri keserken ödeme yapılacak kurum vergi kimlik no bölümüne online tahsilat vergi kimlik no girince 30 tane ıban çıkıyor siz hangisini giriyorsunuz üstadım

NAZAN ÇAĞLAR

SUSKUN
Premium Üye
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
SAĞLIK BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
HATAY /YAYLADAĞI
Mehmet bey puantaj kısmında personel bilğilerini girdim
personelin izni yada eksik günü yok puantaj kısmına herhangi bir şey yazacakmıyız acaba

Üst Alt