• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli KBS Maaş Kıdem Süresi Ay/Yıl Hakkında....

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

rdtas

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Artvin/Murgul
Selam Değerli Abilerim Kardeşlerim; benim takıldığım ve hala bulamadığım ve şuanda da araştırmaya devam ettiğim bir konu var. KBS Yeni Maaş Bilgi Giriş ekranındaki, "Kıdem Süresi Ay/Yıl" bölümüne süre olarak ne yazacağız. Durum şöyle ki; Memur olduktan sonra Askerde Geçen Sureleri ve 4/B Sözleşmeli iken geçen süreleri de ekleyecek miyiz? Bu konuda acil bilgilerinize ihtiyacım var.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Selam Değerli Abilerim Kardeşlerim; benim takıldığım ve hala bulamadığım ve şuanda da araştırmaya devam ettiğim bir konu var. KBS Yeni Maaş Bilgi Giriş ekranındaki, "Kıdem Süresi Ay/Yıl" bölümüne süre olarak ne yazacağız. Durum şöyle ki; Memur olduktan sonra Askerde Geçen Sureleri ve 4/B Sözleşmeli iken geçen süreleri de ekleyecek miyiz? Bu konuda acil bilgilerinize ihtiyacım var.
Askerde Geçen Sureleri ve 4/B Sözleşmeli iken geçen süreleri ekliyorsunuz

Son olarak varsa emekli sandığına tabi geçmişteki tüm hizmetini dahil etmeniz gerekmektedir. (Yedek subaylık, uzman erbaşlık, vekil öğretmenlik vb.)

rdtas

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Artvin/Murgul
Mehmet Bey bunu sormamda ki amacım şu; personellerin statü değişikliği işlemlerini yaparken (5510 dan 5434 e çevirme) kıdem ay yıl bilgisi istiyor ve haliyle KBS Sisteminde nasıl girilmişse o şekilde keseneklere aktarıyor. Bu nedenle statü değişikliği işlemini yaparken kıdem ay yılını da düzeltmek istiyorum. Sizin bilgilerinizden anladığım kadarıyla Askerlik süresi ekleniyor. Ancak memuriyetten önce yada sonra olması fark eder mi?

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Mehmet Bey bunu sormamda ki amacım şu; personellerin statü değişikliği işlemlerini yaparken (5510 dan 5434 e çevirme) kıdem ay yıl bilgisi istiyor ve haliyle KBS Sisteminde nasıl girilmişse o şekilde keseneklere aktarıyor. Bu nedenle statü değişikliği işlemini yaparken kıdem ay yılını da düzeltmek istiyorum. Sizin bilgilerinizden anladığım kadarıyla Askerlik süresi ekleniyor. Ancak memuriyetten önce yada sonra olması fark eder mi?
Memuriyetten sonra, önce fark etmiyor. Askerlik süresi maaş kıdem yılına ve derece kademesine eklenir.

Statü değişikliği yaptığınızda 2015 Ağustos Dönemine kadar ayrı, 2015 Eylül ve sonrası için ayrı bildirim yapmanız gerektiğini unutmayın.

rdtas

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Artvin/Murgul
Ben bunu bilmiyordum, nedenini açıklayabilir misiniz? Bilgi sahibi olmak istiyorum.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Ben bunu bilmiyordum, nedenini açıklayabilir misiniz? Bilgi sahibi olmak istiyorum.
2015 Eylül ayından itibaren emeklilik katsayıları değişti;
2015 Eylül Öncesi Özel Hizmet Tazminatı Katsayı Oranları;
Özel Hizmet Taz. Oranı 1240
Özel Hizmet Taz. Oranı 2200
Özel Hizmet Taz. Oranı 3180
Özel Hizmet Taz. Oranı 4150
Özel Hizmet Taz. Oranı 5130
Özel Hizmet Taz. Oranı 670
Özel Hizmet Taz. Oranı 740

2015 Eylül Sonrası Özel Hizmet Tazminatı Katsayı Oranları;
Özel Hizmet Taz. Oranı 1255
Özel Hizmet Taz. Oranı 2215
Özel Hizmet Taz. Oranı 3195
Özel Hizmet Taz. Oranı 4165
Özel Hizmet Taz. Oranı 5145
Özel Hizmet Taz. Oranı 685
Özel Hizmet Taz. Oranı 755

Yıllar ve aylara göre katsayılar, vb. değişimleri görmek için;

KBS
Memur Maaş İşlemleri
Maaş Referans Tabloları
Katsayı Bilgileri

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt