• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli İşyeri ve nace kodları için yardim

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

erhan.can1

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
SAĞLIK BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
GÜMÜŞHANE / ŞİRAN
Bu Sürekli işci atamalarinda benim bi sorunum var bu kisilere iş yeri sicil numarası açılmamış önceden ve Taşeron işciler ile beraber aynı iş yeri siciline kaydedilmiş ben şimdi bunları degiştirmek istedim sgk bana zamanında yapılip işyeri sicil açilması lazimdı dedi yapılirsa cezası var dedi diger türlü ise sigortadan giriş çıkış yapıp işyeri açın dediler böyle sorunu olanlar nasil halletti yardım edermisiniz

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Bu Sürekli işci atamalarinda benim bi sorunum var bu kisilere iş yeri sicil numarası açılmamış önceden ve Taşeron işciler ile beraber aynı iş yeri siciline kaydedilmiş ben şimdi bunları degiştirmek istedim sgk bana zamanında yapılip işyeri sicil açilması lazimdı dedi yapılirsa cezası var dedi diger türlü ise sigortadan giriş çıkış yapıp işyeri açın dediler böyle sorunu olanlar nasil halletti yardım edermisiniz
Önce işçiler için nace uygun kodlu sicil açın. Nace için işgüvenliği uzmanı ile görüşün. İşlem bitince eski sicildeki işçilerin çıkışlarını ver. Yeni sicile bir gün öncesi girişi yap. Bunu dönem sonu yap. 15 ekim gibi.
14 ekim eski içileri çıkar
14 ekim günü 15 itibarıyla yeni sicilde yeni işçilere giriş yap.
Önce çıkışlarını ver sonra giriş. Aynı işyeri nakil kullanma

erhan.can1

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
SAĞLIK BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
GÜMÜŞHANE / ŞİRAN
Abi peki bunu yaparken orda
Sigortalı Çalıştırmaya Başlanacak Tarih
Nasıl yapmam lazım?
Birde sistem benim üzerime degil tc ile giriş yaparken benimki ilemi yoksa kimin üzerineyse sistem onun ki ilemi yapayım

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Oniine tescilden bahsediyorsunuz galiba. 15 ekim işçi çalıştırılmaya başlama.
Daha önceki sicil kimse onun tc. Genelde müdür oluyor

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Yeni işyeri tescillerde işe giriş bildirim süresi 1 aydır. Uygulamasını araştırın

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
http://e.sgk.gov.tr/wps/portal/isveren/Ilgili+Diger+Uygulamalar/esgkIsyeriBildirgesi bu adresten başhekim adına(işveren vekili) işyeri tescili yapın. imza sirküsü ,başhekim kimlik fotokobisi ve üst yazı ile birlikte SGK İşveren Tescil birimine gönderiniz. e-bildirge kullanıcı olarak kendi adınıza yada müdür adına alınabilir , daha önce nasıl yapıldı ise öyle yapınız. e-bildirge kullanıcı başhekim e-devlet girerek onaylanacak.sonrada e-bildirge kullanıcı kime tanımlandı ise o e-devletten onaylayacak.vergi no aynı olduğu için eski iş yerinden yeni iş yerine nakil yapabilirsiniz.eski iş yerinden çıkış tarihi 14 ekim olarak , yeni iş yeri giriş tarihi 15 ekim olarak girişleri yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt