• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi İş Yeri Hekimi Kişi Borcu

dumbledoor

Misafir
Arkadaşlar iş yeri hekimi için görevlendirilen hekimlere bütçe müdürlüğünün yazısında 01/07/2017 tarihine kadar ek ödeme yapılmaması gerektiği söylenmiş. Bizde mevcut sözleşmelerine istinaden kasım ayına kadar ücretlerini vermiştik. 7/9/2016 tarihinde çıktığı için yasa bu tarihten sonrası için verilen iş yeri hekimi ücretinin kişiden tahsil edilmesi gerekir mi ?

Muhammet Ertem

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
evet zaten tkhk duyurular kısmında görüş yayınladı yeni, 27/12/2016 tarihli yazı yayınladı, yazıya göre daha öncede forumda konuştuğumuz gibi 1 temmuz 2017 ye kadar bi ödeme yapılmayacak. Geri almaya gelince şahsen ben bugüne dek ödenmiş olanların geri alınması gerektiğini düşünüyorum, yani 1 temmuz 2016 dan itibaren ödenmiş olan (1 temmuz 2016 - 7 eylül 2016 ya kadar odenen hariç) geri alınmali

dumbledoor

Misafir
Muhammet Ertem' Alıntı:
evet zaten tkhk duyurular kısmında görüş yayınladı yeni, 27/12/2016 tarihli yazı yayınladı, yazıya göre daha öncede forumda konuştuğumuz gibi 1 temmuz 2017 ye kadar bi ödeme yapılmayacak. Geri almaya gelince şahsen ben bugüne dek ödenmiş olanların geri alınması gerektiğini düşünüyorum, yani 1 temmuz 2016 dan itibaren ödenmiş olan (1 temmuz 2016 - 7 eylül 2016 ya kadar odenen hariç) geri alınmali
Peki geri alma işlemi için görüş alınmalı mı sizce yoksa ilgili yazı yeterli mi ?

Muhammet Ertem

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
bence Danıştay İçtihatları Birleştirme Kurulunun 22.12.1973 tarihli kararı ve Muhasebat Genel Müdürlüğü 16 Sıra No’lu Kişilerden Alacaklar Genel Tebliği hükümleri esas alınarak tamamen geri alınmalı

Üst Alt