• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli Görevlendirme ile hakedilen döner sermayenin kesilmesi

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Uğurcan Yarbaşı

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Herkese merhaba. Eşimle beraber aynı hastanede görev alıyoruz. Bu olay onun başına geldi. Detaylı araştırmak istedim. Çünkü ortada bana göre saçma bir durum söz konusu.

Çalıştığımız hastanede döner sermaye dağıtmama kararı alındı. Eşim bu kararın alındığı ayda başka bir kurumda (hastane) 15 günlük görevlendirmeye gönderildi. Görevlendirildiği hastaneden kendisine döner sermayeden hakediş çıktığı ve muhasebeleştirilmek üzere brüt tutarın hastanemize gönderildiği iletildi. (Bu tutar 1000₺ üzeri) Hastanemiz mutemetlerinden bana verilen bilgiye göre bu tutardan eşime herhangi bir hakedişin olmayacağı, hastanemizin döner sermaye dağıtmama kararından ötürü bu tutarın tamamının mahsup edildiğini, hatta tutarın yeterli olmayıp devlet tarafından ödeme yapılarak tamamlandığı belirtildi.

Görevlendirme yönetmeliğinde personelin yararı gözetilen maddeler var iken böyle bir durum yasal olarak mümkün müdür? Yasal dayanağı olarak kanun, tüzük mevcut mudur? Bilgisi olan birisi yardımcı olursa gerçekten çok sevineceğim. Şimdiden çok teşekkürler.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Herkese merhaba. Eşimle beraber aynı hastanede görev alıyoruz. Bu olay onun başına geldi. Detaylı araştırmak istedim. Çünkü ortada bana göre saçma bir durum söz konusu.

Çalıştığımız hastanede döner sermaye dağıtmama kararı alındı. Eşim bu kararın alındığı ayda başka bir kurumda (hastane) 15 günlük görevlendirmeye gönderildi. Görevlendirildiği hastaneden kendisine döner sermayeden hakediş çıktığı ve muhasebeleştirilmek üzere brüt tutarın hastanemize gönderildiği iletildi. (Bu tutar 1000₺ üzeri) Hastanemiz mutemetlerinden bana verilen bilgiye göre bu tutardan eşime herhangi bir hakedişin olmayacağı, hastanemizin döner sermaye dağıtmama kararından ötürü bu tutarın tamamının mahsup edildiğini, hatta tutarın yeterli olmayıp devlet tarafından ödeme yapılarak tamamlandığı belirtildi.

Görevlendirme yönetmeliğinde personelin yararı gözetilen maddeler var iken böyle bir durum yasal olarak mümkün müdür? Yasal dayanağı olarak kanun, tüzük mevcut mudur? Bilgisi olan birisi yardımcı olursa gerçekten çok sevineceğim. Şimdiden çok teşekkürler.
Görevli olduğu kurum ödemeyi neden kendi kurumunuza yapmış acaba

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez

Maalesef yapılan işlem doğrudur.Ek ödeme kararı alınmadı ise yani karar alınacak bir gelir olmadığı için diğer kurum brüt tutar gönderse bile kişiye ödeme yapılamaz.Cunku ek ödeme yönetmeliği gereğince gelirin %39,5 kadar dağıtılabilir , ilgili tutar geçildiği için maalesef ödeme yapılamaz...

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
Evet ne yazık ki görevlendirildiği kurumun gönderdiği Brüt tutar kadrosunun bulunduğu hastaneden aldığı sabit ek ödemenin brürütünü gecemiyorsa perf ek ödeme ödenemez.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Çevrimiçi üyeler :
Altın Üye-Kayıtlı Üye Premium Üye-Uzman
Demo Üye

Forumda Üye Arayın

Üst Alt