• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözüm Bekliyor G.S.S prim borç hakkında.

Fatih Mehmet DAĞ

ßâßâ Mùtêmêt☻
Uzman Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat/Yerköy
Arkadaşlar bugün bir bir olaya şahit oldum ve sizlere anlatmak için fikirlerinize ihtiyacim var.

hastanemize ilk defa atanan personelimize kesenek bilgi sistemde sigorta tescilinden memurun göreve başlama tarihi 20.01.2014 ( ilk defa memuriyetidir ) ama sigortali işe giriş tarihi ise 15.03.2015 olarak görünmektedir. ( 2014 ocak döneminden emekli kesenekleri düzenli olarak ay ay bildirgesi yapıldı )

Şimdi sorum şu olacak ilk defa hastanemize memur olarak 20.01.2014 tarihinde başlıyor ise neden sigortali işe giriş tarihi 15.03.2015 tarihi olarak görünmektedir. ( bilgi güncellemesi yapılmadı asker ücretsiz izin veya başka bir nedeni yok )

Sonra bugün memur e-devletten 2012 ve 2015 Mart ayına kadar gss borç oldugunu bize belge ile getirdi. 2014 ocak ayında memur olan personel nasil oluyorda 2014 ve 2015 mart ayına kadar gss borç cıkıyor ? Emekli sandığına ben 2014 ve 2019 yıllara ait primlerimi bildirilmiş. bu borç nasıl cıkıyor vallaha çözemedim Resimlerede ekledim ALLAH aşkına biri anlatsın olayı :)

Ekli dosyalar

Fatih Mehmet DAĞ

ßâßâ Mùtêmêt☻
Uzman Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat/Yerköy
Memur olmadan önceki yıllarda GSS prim borcu vardır Memuriyetten sonra Borç devam etti

zahidreis

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Dünyanın En Güzel Şehirlerinden Biri
Memuriyete başkadıktan sonrakileri siliyorlar kurumunuzdan düzenleyeceğiniz bir hizmet belgei ve sgk hizmet ve hitap dökümü ile ama öncekileri ödemek zorunda

zahidreis

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Dünyanın En Güzel Şehirlerinden Biri
benim de memuriyete başladıktan 2 sene sonra bile çıkmıştı gittim belgelerle gık demeden sildiler
Not:Benim önceden de hiç borcum yoktu zaten benim başladığım zamanlar gss yoktu bile

Üst Alt