• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli Aile Sosyal Politikalar Bakanlığında Fiili Hizmet Geçmişe Dönük Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
Kbs 2018 için bordro dökümü yapmıyor ve kesenek sisteminde de 2018 için asıl mahiyette girildiğinde K200 hata kodu , ek mahiyet bir dönem seçildiğinde K280 kodu veriyor. Birde 2018 için MYS sisteminde 2018 için ödeme emri oluşturulacak diyen var ama çevremde 657 ler için mys den nasıl ödeme emri oluşturulacak hangi kodlar kullanılacak bilgisi olan yok maalesef.
Özetle 08/2018 den itibaren 5434 ve 5510 için geçmişe dönük işlemlerin nasıl yapılacağıyla ilgili bir bilgim yok ve bakanlığımızda da bu konu ile ilgili bilgisi olan yok.
Ben geçen hafta 5434 lü bir personelim için kbs den fhz hesaplaması yaptım ve SGK kesenek sistemine aralık 2018 olarak bildirimde bulundum her hangi bir sorunla karşılaşmadım. Öncelikle kbs den fhz hesaplamak istediğiniz personellerin kişi kartında fhz alır seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. hata vermeyecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt