• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Sizden Gelenler 5510 Sonrası Toplu Maaş Hesaplama Tablosu

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Özellikle ihraçtan göreve iade edilen 5510 sonrası personel için maaş hesaplama tablosu.
Personele ait bilgileri "Bilgiler" sayfasına girmeniz gerekmektedir.
"Referans" tablosunda katsayı, gv matrahları, engellilik indirimi vb bilgiler bulunmakta. 2019 yılında hesaplama yapmak isterseniz gerekli katsayı vs bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
Hesaplama için ilk döneme ait yıl, ay ve d/k seçilip ek gösterge bilgisi girildikten sonra en sağda tablonun (yazdırma aralığının) dışında kıdem ay ve yıl bilgisi girilmelidir.
14 günlük maaş farkları da hesaplanmakta olup bu farkların prim tutarlarında 1 kuruş oynama olabilir. Ödemeyi yapmadan önce SGK kesenek bilgi sayfasından mutlaka tutarları teyit etmelisiniz.

Tabloda bazı ek ayarlar yapılması gerektiğinin farkındayım. Örneğin çocuk yardımı ile ilgili olarak "Bilgiler" sayfasında küçük çocuk sayısı kaç yazılırsa tüm aylar buna göre hesaplanıyor. Ocak ve Temmuz ayında d/k bilgisi değişirse 14 günlük tutarlar hatalı çıkacaktır. Terfi bu dönemlere denk geliyorsa terfiyi şimdilik ayrı bir tabloda hesaplayın. Yada terfi bilgilerini girmeden önce 14 günlük verileri bir yere not alıp terfi bilgilerini girdikten sonra manuel girin.
Daha eski yıllara ait hesaplama yapmak isterseniz aile ve çocuk yardımlarına ait (gösterge rakamları artırıldığından) değerler yanlış hesaplanmış olacaktır. O kadar eski tarihli maaş hesaplaması fazla yapılmayacağından güncel bilgiler ile devam ettim.

Tespit ettiğiniz eksikleri yada olması gerektiğini düşündüğünüz hususları bildirirseniz imkan dahilinde düzenleme yapılacaktır.

İhraçtan göreve iade edilen personele ödeme yapacaksanız öncelikle ilgili konuları mutlaka incelemelisiniz.
İhraç süresince elde edilen kazançların mahsubu
İhraçtan göreve iade maaş ödemesinde dikkat edilmesi gereken hususlar
Daha fazla bilgi için aşağıdaki konuları da inceleyebilirsiniz.

İncelemeden ödeme yapmayın, normalde sendika kesintisi yapılmaması gerekiyor ancak opsiyonel olarak eklendi. Tablo belki başka amaçla da kullanılabilir. Sayfa, kitap koruması bulunmamaktadır.
Tablonun hazırlanmasında yardımlarından dolayı Tuğrul Hocama teşekkür ederim.

1543722892997.png

Ekli dosyalar

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Tabloya göre ödeme yapan yada inceleyen arkadaşların geri bildirimlerine göre 5434 e tabi personel için de tablo oluşturacağım. Öncelikle tabloda gözden kaçırdığım husular var mı bu konuda bildirimde bulunursanız sevinirim.

Ayrıca daha az yada daha fazla aya ait hesaplama yapmak isteyen arkadaşlar tablo düzenlemesini kendileri yapamazsa talepte bulunmaları halinde tabloyu ihtiyaca göre düzenleyip iletebilirim.
Örneğin tabloda ek ödeme 37 ve ÖHT bulunmakta, bunların haricinde başka bir gelir yada kesinti sütunu eklenmesini isterseniz tabloya bunlar da eklenir.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Tebrik ediyorum Yasin hocam.
Yemin ederim ben bu kadar uğraşamazdım ki, söylemiştim. Ama güzel bir çalışma olmuş.Eline sağlık..
İşlerimden dolayı yeni gördüm, önemli detaylarını kontrol ettim. Şu an sorun yok ama istisnai durumlar çıkabilir..Çıkarsada zaten sen halledersin..
Sadece Gelir Vergi Matrah sayfası (Gizli olan=Parametreler) "Bilgiler" sayfasına referans verebilirsin..
Ben sadece teknik açıdan kontrol edebildim.
Bu çalışmanı Mutemet arkadaşlar mutlaka arşivine almaları gerekiyor..

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Sadece Gelir Vergi Matrah sayfası (Gizli olan=Parametreler) "Bilgiler" sayfasına referans verebilirsin..
Onu özellikle gizleyip dediğiniz gibi bilgiler sayfasına formülle bağlamıştım hocam. Kullanıldıkça eksikleri ortaya çıkacaktır. Geri dönüş yapıldıkça eksiklerini gidermeye çalışırım.

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
1/3 maaş hesaplaması için ek bir hesaplama tablosu eklenmiştir.

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Bordro "Aylık Tutar" sütunundaki formül hatası giderilerek güncellenmiştir.

yahyaardic

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
ADALET BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
BALIKESİR/BURHANİYE
Hocam ellerinize sağlık, acaba 5434 için yapabildiniz mi

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit

yahyaardic

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
ADALET BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
BALIKESİR/BURHANİYE

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat

İstediğiniz şekilde bir program olmasa da bu programda ay ay hesaplama yapabilirsiniz. Kopyala yapıştır ile icmal oluşturmanız lazım.

5434 için toplu maaş hesaplama programı forumda yok sanırım.

Çevrimiçi üyeler :
Altın Üye-Kayıtlı Üye Premium Üye-Uzman
Demo Üye

Forumda Üye Arayın

Üst Alt