• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli 5510 SONRASI HİZMET BİRLEŞTİRMESİNDE İZLENECEK YOL

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

MEHMETÜNAL

Mutemet
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Mart 2019
Mesajlar
15
Puanları
3
Yaş
32
Çalıştığınız Bakanlık
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
İstanbul/Eyüpsultan
Merhabalar kuruluşumuzda 5510 sonrası bir personel hizmet birleştirilmesini istedi bunun için izlenecek yolu yazar mısınız?

01.10.2008 tarihinden sonra ilk defa 5510 sayılı Kanunun 4. maddesinin c bedine göre görev başlayan kişilerin sigortalı çalışmaları aynı Kanunun 80.maddesi uyarınca hizmet süresine eklenmekte fakat derece-kademlerinde değerlendirilmemektedir.
kanunu koyucu 5510 sonrası için yalnızca hizmet süresine eklenmektedir demiş bunu nasıl yapacağım kbs de ilgili kalem hangisidir süreci detaylı bilen arkadaşım var mı teşekkürler
 

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
30 Nisan 2018
Mesajlar
2,019
Puanları
328
Yaş
34
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Merhabalar kuruluşumuzda 5510 sonrası bir personel hizmet birleştirilmesini istedi bunun için izlenecek yolu yazar mısınız?

01.10.2008 tarihinden sonra ilk defa 5510 sayılı Kanunun 4. maddesinin c bedine göre görev başlayan kişilerin sigortalı çalışmaları aynı Kanunun 80.maddesi uyarınca hizmet süresine eklenmekte fakat derece-kademlerinde değerlendirilmemektedir.
kanunu koyucu 5510 sonrası için yalnızca hizmet süresine eklenmektedir demiş bunu nasıl yapacağım kbs de ilgili kalem hangisidir süreci detaylı bilen arkadaşım var mı teşekkürler
Buradaki hizmet süresinden kasıt emekliliğe esas hizmet süresi. Personel emekli olacağı zaman SGK sigortalı geçen tüm hizmetleri üzerinden maaş hesaplaması yapacak. Herhangi bir işleme gerek kalmaksızın SGK hizmetlerini birleştirecektir.
5510 sonrası personel için yapacağımız herhangi bir işlem yok.
Sadece dikkat edilmesi gereken husus; bu hizmetlerinin içinde 657 sayılı kanuna göre derece kademede değerlendirilmesi gereken süre var mı yok mu, ona dikkat edip gerekeni yapmak lazım. Normal sigortalı süreleri için yapılacak bişey yok.
 
Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt