• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli 4/D sürekli işçi hastane sevkleri

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

zekiaydinli_70

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
AİLE,ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
KARAMAN/ERMENEK
Kuruluşumuzda (rehabilitasyon merkezi) örneğin pazartesi il dışına sevk alan 4/d işçisi perşembe günü hastaneye gidip sevki kapattırıp geldiği zaman 5 iş günü geçerliliği olduğu için arada kalan salı ve çarşamba günü işe gelmeme hakkı varmı? konu ile ilgili olarak yönetmelik ya da resmi bir yazı varmı? Belirtilen 5 iş gününün anlamı nedir?

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Rapor aldığında 5 güne kadar raporu ibraz etmesi gerek yada işbaşı kağıdı getirecek. Öyle bir hak bunun gibi durumlara bağlı

zekiaydinli_70

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
AİLE,ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI
Çalıştığınız İl/İlçe
KARAMAN/ERMENEK
hocam bizim personel pazartesi sevk almış çarşamba günü hastaneye gidecekmiş. pazartesi ile salı günü işe gelmeyeceğim diyor. Bu hakkı var mı? hiç böyle bişey duymadım da görmedim de. Sizin fikriniz?

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
hocam bizim personel pazartesi sevk almış çarşamba günü hastaneye gidecekmiş. pazartesi ile salı günü işe gelmeyeceğim diyor. Bu hakkı var mı? hiç böyle bişey duymadım da görmedim de. Sizin fikriniz?
Hasta olup başka hastaneye sevk alan işçilerin tedavileri bitiminde iş başı kağıdı almaları neticesinde bahse konu günleri değerlendirirsiniz.
2 Gün gelmemesi sevk nedeniyle yoda geçirmesi sonuçta alacağı işbaşındaki tarihler baz alınır. İşbaşında 2 gün boş geçilmiş ise ücretsiz izinli/ücretli izinli (dilekçe) işleme alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt