• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Konu Çözüldü 4/B Sözleşmeli Öğretmen KBS Sağlık Rapor Girişi

aykut_gokalp

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Otlukbeli
Sağlık Raporlarıyla alakalı yaptığım süreç şu:
- E- Vizite sayfasından onaylıyorum.
- PTT ye para yatıyor
- Öğretmen PTT den parayı alıp bana geliyor.
- Bi yazı yazıp mal müdürlüğüne gönderiyorum.
- Parayı oraya yatırıp dekontunu bana getiriyor.

1- Öncelikle merak ettiğim şey bu süreç doğrumu ve parayı ordan alıp oraya yatırmasındaki mantık ney?
2 - Sözleşmeli bir öğretmenimizin sağlık raporunu KBS'deki Sağlık Raporu kısmına girmiştim kendimce bi mantık yürütüp. Bu öğretmenin parası PTT ye yatmadı. Bordroları inceliyorum bununla alakalı bi ibare göremedim. KBS ye girdiğim için mi öğretmenin parası yatmadı acaba?
3 - Bu adam 5 gün rapor almış. Her halükarda maaşı tam yatıyor. Çalışmadığı günün parasını niye alıyor ki? 5 günün 2 günü hafta sonuna geliyor. 3 gün de hakkı varmış galba her ay. O yüzden mi kesinti olmadı maaşında?
4- Son olarak da bu sağlık raporlarıyla alakalı bilmem gereken önemli bir ayrıntı var mı?

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
ilk yaptığınız şeyin mantığı kişiye mükerrer ödeme yapılmasını önlemek

1) temeli bu maddeye dayanmakta ''Resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere (Danıştay Onikinci Dairesinin 11/03/2013 tarihli ve E:2009/3956, K:2013/1443 sayılı kararı ile iptal edilmiştir. Bu karar, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 26/10/2015 tarihli ve E:2013/1713, K:2015/3762 sayılı kararı ile onanmıştır.) ücretli hastalık izni verilebilir. Hastalık sebebiyle, Sosyal Sigortalar Kurumunca ödenen geçici iş göremezlik tazminatı ilgilinin 6 ücretinden düşülür '' .ilk yaptığınız şeyin mantığı kişiye mükerrer ödeme yapılmasını önlemek zaten o günler için kişye siz ödeme yapmışsınız

2)kbs ye girip girmemekle işgöremezlik ödeneğinin bir bağı yok ama yaptığınız şey yanlış kişiye öncelikle tutarın gönderildiği teyit ettikten sonra e devletten çıktısını isteyin bahsettiğin işlemi ondan sonra yapın işgörememezlik yatmaması meselesin sebebi çeşitlidir şu sebepten demeden önce sgk kısa vadeli sigorta kolları servisini arayın bilgi alın

3)çalışmadı günün parasını alması icap eder daha evvel sözleşmeli personelin raporuyla ilgili 30 günlük bir kısıtlama sözkonusu idi daha sonra bu kaldırıldı bu bakımdan normal memur gibi raporlu günlerine ücret ödenmeye başlanıldı.3 gün hakkı meselesini anlamadım neyi kasteddiğinizi

4)Sağlık raporunu vizite giriş sisteminden onaylamayı unutmayın birz takip isteyen bir husus ama vizite giriş sisteminden onayladığnız raporu bulup oradan ödeme çıktı ibaresinin görüp kişinin e devletinden tutarı görmeden kbs ye giriş yapmayın

Son düzenleme:

Menderes Özer

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Bingöl
Sağlık Raporlarıyla alakalı yaptığım süreç şu:
- E- Vizite sayfasından onaylıyorum.
- PTT ye para yatıyor
- Öğretmen PTT den parayı alıp bana geliyor.
- Bi yazı yazıp mal müdürlüğüne gönderiyorum.
- Parayı oraya yatırıp dekontunu bana getiriyor.

1- Öncelikle merak ettiğim şey bu süreç doğrumu ve parayı ordan alıp oraya yatırmasındaki mantık ney?
2 - Sözleşmeli bir öğretmenimizin sağlık raporunu KBS'deki Sağlık Raporu kısmına girmiştim kendimce bi mantık yürütüp. Bu öğretmenin parası PTT ye yatmadı. Bordroları inceliyorum bununla alakalı bi ibare göremedim. KBS ye girdiğim için mi öğretmenin parası yatmadı acaba?
3 - Bu adam 5 gün rapor almış. Her halükarda maaşı tam yatıyor. Çalışmadığı günün parasını niye alıyor ki? 5 günün 2 günü hafta sonuna geliyor. 3 gün de hakkı varmış galba her ay. O yüzden mi kesinti olmadı maaşında?
4- Son olarak da bu sağlık raporlarıyla alakalı bilmem gereken önemli bir ayrıntı var mı?
E viziteden onaylarsınız. Kişi aldığı ücretin dekontunu getirir ordaki tutarı kbs ye işlersiniz maaştan mahsup edin. mal müdürlüğüne yazı yazmakla uğraşmayın

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Mantık olarka 4/B Sözleşmeli Öğretmenler Yılda 30 güne kadar aldığı raporlar ücretli izinli sayılıyor. Bunlar rapor alsada tam gösteriliyor. Fakat SSK para öderse bu para tahsil edilip hazineye onlarda SGK iade ediyorlar.
Yarın size SSK ben rapor parası ödedim sen tam göstermişin dediğinde o dekontu ekleyip yazı ile durumu bidlrirsin. Szçma sapan işler işte.
Adam rapor alıyor5 gün gidiyor adam öldürüyor.. Sonra SSK günleri tam ve adam işyerinde görünüyor.. Böyle saçma sapan işler yapılıyor işte..

okan cicek

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
meb
Çalıştığınız İl/İlçe
kayseri
1-)e vizitede kontrol ettim böyle yazıyor bu kişiye ptt ye para yatmayacak mı ödemeler sıkıntı olurmu?

Ekli dosyalar

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
e vizitede kontrol ettim böyle yazıyor bu kişiye ptt ye para yatmayacak mı ödemeler sıkıntı olurmu
Eğer iş göremezlik ödeneği yatmazsa kesinti yapmayacaksınız, yatarsa kesinti yapacaksınız.
Bulunduğunuz İl/İlçe SGK Müdürlüğü Kısa Vadeli Sigorta Kolları Bürosu ile irtibata geçip neden ödeme çıkmadığını veya ödenek çıkıp çıkmayacağını öğrenebilirsiniz.

okan cicek

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
meb
Çalıştığınız İl/İlçe
kayseri
e bidirge yaparken eksik gün yapacak mıyım?

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
e bidirge yaparken eksik gün yapacak mıyım?
4B Sözleşmelilerde raporlu günler eksik gün olarak bildirilmez. Raporluda olsa her ay 30 gün tam prim bildirilir.
Sadece istirahatli günlerde çalışmamıştır işaretlemeniz yeterlidir.

Üst Alt